آیفون‌های ۲۰۱۹ فاقد بریدگی نمایشگر خواهند بود

طبق مجموعه گزارش‌های مختلف، نه‌تنها بریدگی موجود در نسل پیش‌روی آیفون ۱۰ کوچک‌تر خواهد شد؛ بلکه آیفون‌های ۲۰۱۹ به‌کلی فاقد هیچ گونه بریدگی خواهند بود.

به گزارش وب‌سایت ET News، اپل برای قرار دادن سیستم دوربین TrueDepth در نسل بعدی آیفون ۱۰ از بریدگی کمتری در نمایشگر استفاده خواهد کرد. علاوه بر این، آیفون‌های سال ۲۰۱۹ و پس از آن نیز به‌کلی فاقد هیچ گونه بریدگی خواهند بود.

طبق این گزارش اپل در سال جاری از انتشار سه مدل جدید آیفون ، از جمله نسل دوم ۵٫۸ اینچ آیفون ۱۰، نسخه ای با ابعاد ۶٫۵ اینچ با نام آیفون ۱۰ پلاس و مدل متوسط ۶٫۱ اینچی را معرفی و روانه بازار میکند و مدل مقرون به صرفه‌ی آیفون ۲۰۱۸ برای کاهش قیمت مجهز به مشخصات فنی پایین‌تری نظیر نمایشگر LCD خواهد بود.

نکته جالب این است که هر سه مدل آیفون دارای منحنی های نازک تر و کوچکتر تر هستند، این موضوع به ما نشان می دهد  که :

اپل قصد دارد دو مدل با صفحه نمایش اولد (OLED) و یک مدل با نمایشگر LCD را ارئه نماید. شنیده می شود که مدل های اولد در صفحه نمایش ۵٫۸۵ اینچی و صفحه نمایش ۶٫۴۶ اینچی در دسترس خواهد بود در حالی که مدل ال سی دی تنها در مدل ۶٫۰۴ اینچی در دسترس خواهد بود. تمام این سه مدل از ویژگی فیس آی دی (Face ID) برخوردار خواهند بود و به نظر می رسد که باید  دارای انحنای کمتر و فرورفتگی یا برش کوچکتر باشند .

آیفون 10 / iphone X
آیفون ۱۰ / iphone X

یک منبع صنعتی ناشناس اضافه کرده است که اپل تصمیم گرفته است تا از “مدل های ۲۰۱۹” فرورفتگی را حذف کند، و در این صورت نسل سوم آیفون ۱۰ باید اولین مدل با طراحی کامل در تمام صفحه باشد:

” اپل تصمیم گرفته است که  از شر مدل های منحنی دار در مدل های سال ۲۰۱۹ خلاص شود و مذاکرات در این مورد را با شرکت های مربوطه انجام داده است . ” به نظر می رسد که اپل قصد دارد ارائه ی  گوشی با مدل تمام صفحه ای را که کامل تر از آیفون های جدیدش است را ، اجرایی کند . “

این گزارش ادعا می کند که هرگوشی  آیفون دارای شناسه چهره یا فیس آی دی (Face ID) است، اما مشخص نیست که چگونه اپل خواهد توانست حسگرهای TrueDepth مورد نیاز را در جلوی دستگاه ها بدون نیاز به قرار دادن منحنی در ان جای دهد .احتمال میرود که اپل می تواند سوراخ هایی را در صفحه نمایش خود قرار دهد یا از فناوری چند لایه سیاه ماتریس در این راستا استفاده کند .

تحلیلگران بارکلی نیز پیش بینی کرده اند که سه مدل جدید آیفون که در سال جاری میلادی (۲۰۱۸) منتشر می شوند، ممکن است منحنی های کوچکتر داشته باشند. ET News اظهار داشت که اپل در حال بررسی راه هایی برای ترکیب یک ماژول تشخیص چهره با یک ماژول دوربین می باشد .

حذف منحنی صفحه ی نمایش  در آیفون ۱۰ تقریبا هدف نهایی اپل است ، اما همانطور که در هر گزارش زنجیره ارائه شده معمول و متداول است ، زمان حرکت برای رسیدن به این هدف قطعی و مشخص نیست .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *