ال‌ جی سنسور عنبیه را با دوربین سلفی ترکیب می‌کند

ال جی پتنت پیچیده ای از حسگر عنبیه برای گوشی های خود به ثبت رسانده است که این شرکت را قادر خواهد ساخت برای بهره‌گیری از سنسور عنبیه در گوشی هوشمند، نیاز به فضای کمتری باشد.

براساس اطلاعات بدست آمده از WIPO (سازمان مالکیت معنوی) کمپانی ال جی یک پتنت پیچیده از اسکنر عنبیه چشم برای گوشی های اندرویدی به ثبت رسانده است. اول جوئن سازنده اصلی تجهیزات کره جنوبی دست به ثبت اختراع این پتنت کرده است ولی برنامه هایی که برای این پتنت دارد هنوز مشخص نیست. در ادامه با آی تی وب همراه باشید.

برای مدتهایی شایعه شده بود که LG در حال کار بر روی اسکنر عنبیه چشم می باشد تا بر روی پرچمدار خود یعنی ال جی جی ۶ قرار دهد ولی این تصمیم به حقیقت تبدیل نشد. با این حال سامسونگ در حال توسعه نسل سوم حسگر عنبیه چشم خود می باشد که آنرا در گلگسی اس ۹ و گلگسی اس ۹ پلاس قرار دهد. این مدل توصیف شده حسگر ال جی ، به عنوان یک حسگر عنبیه اختصاصی مانند گلگسی اس ۸ نمی باشد و در دوربین جلو با قابلیت تایید هویت بیومتریک می باشد. این کمپانی همچنین توصیف نمود که برخی از قابلیتهای ضد انهدامی در دیوایس برای احراز هویت موجود است که از کاربر می خواهد که با چشمهای خود بر نقاط خاصی را دنبال کند. این روش برای آن است که کاربر نتواند با عکس سیستم حفاظتی را فریب دهد . تمامی عکسهای این پتنت جدید ال جی در زیر موجود می باشد.

z1185

z1186z1187z1188

این غول تکنولوژی تا بحال یک تولید مشابه را در نمایشگاه Korea Electronics 2016 (سیستم‌های الکترونیک کره جنوبی) به نمایش گذاشته است ولی تا به حال آن از آن استفاده تجاری نکرده است. ال جی با این قابلیت احراز هویت بیومتریک قطعا جزو گوشی های برتر مانند اپل و سامسونگ می باشد و ممکن است همه را تحت تاثیر خود قرار بدهد و این تکنولوژی را زودتر در ۲ کاندید خود یعنی الجی جی ۷  و وی۴۰ به کارببرد. با این حال انتظار نمی رود که تا پاییز بعدی این قابلیت بر روی گوشی های هوشمند الجی تحقق یابد .

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شرکت ال‌ جی خواهد توانست سیستم احراز هویت خود را بهتر از سامسونگ و اپل تعبیه کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *