نارضایتی کاربران از مشکلات نمایشگر تبلت‌های سرفیس پرو و آیپد پرو

بر اساس گزارش جدید، نمایشگر به کار گرفته‌شده در تبلت‌های جدید سرفیس پرو و آیپد پرو با مشکل مواجه است.

مایکروسافت و اپل محصولات جدید خود را در بهار سال جاری با عناوین سرفیس پرو و آی پد پرو معرفی کردند. ولی در روزهای اخیر متوجه شدیم که در هر دوی این محصولاتی مشکلاتی مرتبط با صفحه نمایش وجود دارد.
نوشته های منتشر شده بر روی رددیت و همچنین فورم های مرتبط با محصولات این دو شرکت نشان می دهند که مشکلاتی در صفحه نمایش این نمونه ها وجود دارد. با توجه به اینکه گزارشاتی بسیار کمی در مورد مشکلات ناشی از بروزرسانی نرم افزاری منتشر شده است، گمان می رود که علت اصلی این موارد وجود عیوب سخت افزاری باشد.
مشکلات مرتبط با نور پس زمینه سرفیس پرو
محصول تولید مایکروسافت که با نام سرفیس پرو شناخته می شود، در قسمت صفحه نمایش خود دچار عیوبی است که در قسمت پایین آن بیشتر دیده می شود. در حالتی که گوشی را به صورت افقی استفاده کنیم، و در حال خواندن متون به صورت تمام صفحه باشیم، می توان این مشکلات را با وضوح بیشتری مشاهده کرد. ادعا می‌شود که بخشی از صفحه‌نمایش، بیش از اندازه روشن است . در سایر حالات این مشکل از طریق نوار وظیفه موجود در گوشی پوشیده شده است.
کاربران زیادی در مورد مشکلات موجود در این محصول از طریق وبسایت رسمی مایکروسافت و یا رددیت اطلاع رسانی کرده اند. و حتی گروهی جایگزینی برای آنها انتخاب نموده اند. ولی موضوع مسلم این است که همه این افراد از مشکل یکسانی سخن به میان می آورند. یکی از کاربران در این باره چنین گفت:

” تمامی صفحات نمایش با مشکلاتی مواجه هستند. واقعاً جای ناراحتی دارد. و حتی ممکن است که این مشکل بیشتر از آنچه که تصور می شود، محصولات زیاد دیگری را درگیر خود کند.”

مایکروسافت سرفیس پرو \ Microsoft Surface Pro
مایکروسافت سرفیس پرو \ Microsoft Surface Pro

مشکل مهم تر این است که تاکنون این گزارشات به بیش از ۵ صفحه رسیده است. اولین سخن در زمینه مشاهده این عیوب در تاریخ ۸ جولای منتشر شد، ولی تاکنون واکنش رسمی از سوی عوامل این شرکت در این زمینه منعکس نشده است.

مشکل موجود در صفحه نمایش آی پد پرو
در زمانی مشابه، کاربران اپل گزارشاتی در زمینه مشاهده نقاط آبی بر روی صفحه نمایش محصول جدید این شرکت منتشر کرده اند. این مشکل زمانی بهتر مشاهده دیده می شود که آی پد پرو را به صورت افقی در دست نگه دارید. گروهی دیگر از کاربران به جای نقاط آبی، خبر از وجود لکه های زرد رنگی در این محصول داده اند.
در نگاه اول متوجه خواهیم شد که این مشکل نیز ناشی از عیوب سخت افزاری است. مباحثی که در شبکه اجتماعی رددیت بوجود آمده است امکان تعویض این محصول را از طریق اپل استور امکان پذیر می داند. هر چند گفته می شود که در کالاهای جدید نیز مشکل مشابه ای وجود دارد.

آی پد پرو / iPad Pro
آی پد پرو / iPad Pro

مشکل گزارش شده در این حالت اولین بار در حدود ۳۰ روز قبل منتشر شد، ولی نکته جالب در این زمینه نیز سکوت کامل شرکت اپل است و این شرکت تاکنون هیچ گزارشی در مورد نقص احتمالی موجود در صفحه نمایش منتشر نکرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *