رقابت تنگاتنگ اپل و مایکروسافت با معرفی محصول جدید آی پد پرو

تصاویر جدیدی از آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی اپل فاش شده که نشان‌دهنده‌ی رقابت شانه‌به‌شانه‌ی اپل با تبلت سرفیس پرو مایکروسافت است.

با وجود این‌که شرکت اپل در ابتدا به‌صورت طعنه‌آمیزی به نسل اول تبلت سرفیس نگاه می‌کرد، اما در حال حاضر شرکت مایکروسافت و اپل به‌صورت شانه‌به‌شانه در بازار در حال رقابت هستند. آی تی وب را همراهی کنید.

این روز ها مایکروسافت و اپل رقابت تنگاتنگی را در بازار تبلت دارند. این تبلت های جدید این غول های دنیای تکنولوژی عملکردی مشابه با لبتاب دارند ولی تاکنون نتوانسته اند آنطور که باید نظر تولیدکنندگان را به خود جذب کند. علاوه بر این به نظر می رسد که شرکت اپل که رقیب مهمی در تولید این محصولات برای مایکروسافت است.
شنیده ها بیانگر این است که شرکت اپل قصد معرفی رقیبی جدید برای سرفیس مایکروسافت دارد. آنطور که گفته می شود، این شرکت قرار است در کنفرانس WWDC ماه بعد از محصول جدید آی پد پرو با صفحه ۱۰٫۵ اینچی رونمایی کند. تغییرات فراوانی در این محصول بوجود آمده است که از این میان می توان به لبه های باریک تر آن اشاره کرد.

آی پد پرو / iPad Pro
آی پد پرو / iPad Pro

شایعات جدیدی که در این باره منتشر شده اند، اطلاعات بیشتری در مورد ظاهر این محصول در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. گفته می شود که اپل قصد دارد صفحه ۱۰٫۵ اینچی این محصول را در قاب اصلی آن که در حدود ۹٫۷ اینچ است، جای دهد.

آی پد پرو / iPad Pro
آی پد پرو / iPad Pro

تصاویر منتشر شده نشان می دهند که سایز این تبلت در مقایسه با نمونه موجود در بازار اندکی بزرگ تر است. ولی با این وجود همانطور که گفته شد، ابعاد کلی این تبلت یکسان با نمونه موجود آن در بازار است.
طبق مطالب منتشر شده، ضخامت لبه های کناری ای پد پرو در حدود ۷ میلی متر و ضخامت لبه های بالایی و پایینی این محصول در حدود ۱۹ میلی متر در نظر گرفته شده است.

آی پد پرو / iPad Pro
آی پد پرو / iPad Pro

در طرحی دیگر که از سوی علاقه مندان به آن منتشر شده است، ابعاد این نسخه جدید از آی پد پرو در حدود ۱۰٫۱۳ x 7.06 x 0.25 اینچ و یا ۲۵۷ x 179 x 6.4 میلی متر در نظر گرفته شده است.

آی پد پرو / iPad Pro
آی پد پرو / iPad Pro

از دیگر ویژگی های موجود در این محصول می توان به دکمه home موجود در آن اشاره کرد. گفته ها بیانگر این است که برخلاف ادعا های گذشته، شرکت اپل قصد ندارد تا این دکمه را از روی محصول بعدی خود بردارد. آی پد پرو جدید مجهز به چهار اسپیکر ( دو اسپیکر در جلو و دو در عقب) و همچنین دو میکروفن ( یکی در جلو و دیگری در پشت) است.

آی پد پرو / iPad Pro
آی پد پرو / iPad Pro

علاوه بر این احتمال مشاهده تغییرات در صفحه کلید و قلم آن نیز وجود دارد. اپل قصد دارد تا هم راستا با رقیب خود یعنی مایکروسافت در این جهت نیز تغییراتی را بوجود آورد. مایکروسافت اخیراً از وجود تغییراتی در این زمینه در محصولات جدید خود خبر داد.
آی پد جدید در کنفرانس WWDC که قرار است ماه بعد بر گزار شود، معرفی خواهد شد. ولی پیش فروش این محصول به زودی و در اواخر ماه ژوئن آغاز می شود. اولین تبلت جدید اپل قرار است در ماه جولای به بازار عرضه شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *